ARYZTA historia

Historia HIESTAND czyli ewolucja maślanego rogalika

Historia firmy HIESTAND rozpoczęła się ponad 40 lat temu w skromnie urządzonej piekarni. Kupione okazyjnie używane maszyny i kapitał założycielski w wysokości 5000 franków szwajcarskich stały się początkiem jednej z najbardziej nowatorskich firm szwajcarskich, przodującej w branży mrożonych produktów piekarniczych.

To historia przedsiębiorstwa, które dzięki genialnemu pomysłowi, zamiłowaniu do eksperymentów i umiejętności przewidywania przyszłych trendów odniosło niepowtarzalny sukces handlowy. W roku 1967 Alfred Hiestand zainstalował w pomieszczeniu dawnej pralni swoją pierwszą piekarnię wyposażoną w najprostsze narzędzia. Któż mógł wówczas przypuszczać, że z biegiem lat ta mała piekarnia stanie się wielkim międzynarodowym dostawcą mrożonych wyrobów piekarniczych. Wytwarzając swoje maślane rogaliki, które z dnia na dzień zyskały sławę, a z czasem stały się legendą, założyciel firmy zaczynał od zdobywania marki w restauracjach i kawiarniach w rejonie Zurychu. Aby móc zaopatrywać także piekarnie, wykazał się innowacyjnością, opracowując w roku 1975 mrożone i wstępnie uformowane ciasto na rogaliki maślane. Jednak dopiero rok 1987 przyniósł przełom w kwestii fermentacji ciasta. Rogalik został poddany fermentacji już przed zamrożeniem, co znacznie ułatwiło jego późniejszy wypiek. Zasada fermentacji stała się od tej pory tajemnicą sukcesu. Z biegiem lat wizjonerską koncepcję produktów gotowych do wypieku zastosowano do całego asortymentu, wywołując tym samym prawdziwą rewolucję w branży piekarniczej.

Pierwszy zakład produkcyjny w Polsce powstał 1989 roku na warszawskim Gocławiu. W 2000 roku w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęła produkcję najnowocześniejsza wówczas piekarnia we wschodniej Europie. Kapitał zakładowy spółki  wynosi 60 636 500pln. W 2008 roku koncern Hiestand dokonał połączenia z głównym i długoletnim akcjonariuszem, spółką IAWS. Z połączenia spółek HIESTAND i IAWS powstała ARYZTA, światowy lider specjalizujący się w produkcji mrożonych produktów piekarniczych.

Serwis internetowy ARYZTA